Сесія закінчилася 2 тижні тому, і я відклав написання цього поста, бо постійно чимось був зайнятий. Але ніколи не пізно писати важливі речі. Тому я пишу його сьогодні.
У мене був нелегкий вибір в кінці літа 2016 року: я проходив на бюджет у три міста. Потрібно було обрати між навчанням в Одесі (Національний університет "Одеська юридична академія"), Харкові (Національний університет ім. Каразіна), або Києві(Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського")
Зваживши всі плюси та мінуси, я вибрав Київ.
Мушу сказати, це було не просте рішення, але я не помилився.
Порівнявши себе на початку вересня, і зараз, я помітив, що я суттєво виріс у своїй компетентності як соціолог, та розвинувся як особистість. Благо що в КПІ на ФСП викладають сильні викладачі, творчі та цікаві особистості, а серед студентів багато креативної, активної та творчої молоді, з якими приємно не лише навчатися, але й проводити свій вільний час.
Одним з найцікавіших для мене став предмет, який пояснює як відбувається створення чогось нового, як це нове поширюється, і як це нове змінює не лише неформальні, але й формальні правила гри у суспільстві, змінює якісно, надає суспільству нових можливостей. Мова йде про соціологію інновацій.
Вивчення інновацій крізь призму соціальних інновацій, дозволяє розуміти чому одні моделі розвитку в одній країні працюють, а в іншій ні, чому одні суспільства розвиваються, а інші маючи більший потенціал, більшу кількість розробок, але невірно сформовану інноваційну систему не розвиваються.
Отримані знання допомогли мені вийти у фінал найбільшого дебатного турніру в СНД "Кубок Одеси"2016, де змагалися 108 команд, майже з усіх куточків України)
Дякую за це КПІ, і особливо викладачу Олексію Якубіну.
Досить часто в Україні говорять про корупцію, про реформи, про покращення. Але багатьом людям не вистачає системного мислення. Це стосується як вищого політичного, економічного класу, так і звичайних людей, з вищою освітою, та тих хто її немає.
Як не сумно, але в Україні займаються змінами суспільних правил гри, ті, хто на жаль не розуміється у тому як функціонує суспільство, які процеси відбуваться у ньому, як формуються певні норми, люди, які не розуміють чому прийнявши певний закон, неможливо змінити неформальні правила гри. І навіть якщо наміри їх носять благий характер, до бажаних результатів це не призводить.
Відзначу, що вивчення соціології інновацій в #КПІ дало мені можливість зрозуміти, що дуже важливим для розвитку України є створення умов для формування креативного класу. Для цього має бути сформована інноваційна система, яка включатиме три складові, які мають ефективно та гармонійно співпрацювати в рамках єдиної інноваційної системи:
1) наука (школи, університети, дослідницькі центри та лабораторії)
2) держава
3) бізнес
Без цього розвиток України як сучасної держави не можливий.
Це лише деякі аспекти, які показують, чому соціологія важлива, і чому недооцінка її можливостей, та невикористання наукових досягнень соціологів, роблять зміни у країні неефективними.
Саме тому, незалежно від того хто ви є по професії-читайте соціологів!
#Живи. #Люби. #КПІ.
#Mystory #Rospotniuk #Rospotnyuk